26 May

Oyunculuk Eğitimi Hakkında Bilgi

  • By: lionsyonetim
  • Oyunculuk
  • Oyunculuk Eğitimi Hakkında Bilgi için yorumlar kapalı

Kimi zaman oyunculuk bir hayal bir zirve görüşüdür, kimi zaman ise oyunculuk sadece küçüklükten kalan bir hevestir. Kimileri bu hevesi daha profesyonel bir şekilde geliştirmek için eğitimler alır kimileri ise sadece işini şansa bırakır. Peki ya şans sizi bu sektörde nereye kadar götürebilir ?

İnsan eğitime her yaşta açık ve sürekli öğrenebilme özelliğine sahiptir. Yani öğrenmenin yaşı olmadığı gibi oyunculuğunda yaşı yoktur. Kimisi küçük yaşta eğitim alır bu sektöre emekleyerek başlar, kimisi de çocuklarına bakarken eğitimine devam eder.

Oyunculuk hayatınızın en uç noktası olabilir. Sizin için karmaşık ama yapması bir o kadar zevkli bir işte olabilir. Belkide sadece size göre bir gelir kapısıdır. Her ne olursa olsun, görüşler ne kadar farklı olursa dahi olsun finalde buluşacağımız nokta eğitimdir. Oyunculuk bir yemektir, bu yemeğin tuzu biberi ise eğitimdir. Eğitim olmadan oyunculuğun hiç bir zaman tadı olmayacaktır.

Lions Ajans olarak açtığımız sınıflarda uzman kadromuz ile eğitimlere dahil olmak ve bu işin tozundan tatmak isterseniz ön kayıtlarınızı hemen gerçekleştirebilirsiniz. Oyunculuk sınıflarımız da yapılan eğitimler ile hem topluma daha duyarlı bakmayı hem de gerçek set hayatını öğrenebilirsiniz. Aslında her insanın içerisinde keşif için bekleyen gizli bir kişilik yatmaktadır. Bunu uyandırmak ve uyandırılmasını sağlamak sizin eliniz de. Eğer o kişiliği bulmamıza izin verirseniz hayata bakışınız ve oyunculuk hayatına girişiniz sizin için çok daha farklı olacaktır.

, , , , , , , , , , , ,

lionsyonetim

Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo Tv Programcılığı Bölümünü başarıyla tamamladı. Ardından Girne American University Radio Tv Cinema bölümünü okudu. Medya sektörüne ilk olarak haber alanında muhabirlik yaparak başlayan Ramazan Durmuş sırasıyla Kanal A, Koza Tv, Nurs Medya, kuruluşlarında muhabirlik yaptı. Muhabirlik yaptığı sırada Adana Altın Koza Film Yarışması En İyi Muhabir ödülünü aldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kariyerine devam eden Ramazan Durmuş, Kıbrıs Haber’de Genel Yayın Yönetmenliği yaptı Ardından sırasıyla Ada Tv, Ayaz Medya Grubu ve Ekonomi Kıbrıs Dergisinde Haber Editörlüğü yaptı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ilk reklamsız ve tarafsız internet gazetesi olan Değişim Kıbrıs Gazetesini Kurdu. Medya sektörüne uzun süre ara vererek ÇSM Alışveriş Merkezlerine İş Geliştirme Uzmanı olarak atandı. Burada uzun süre başarılı bir ticaret hayatı yaşamasına rağmen medya sektörüne duyduğu büyük özlem nedeniyle İstanbul’a taşınma kararı aldı. Son olarak İstanbul’un başarılı yapım şirketlerinde Cast Direktörlüğü ve uzun süreli Menajerlik tecrübesiyle kazandığı yurt dışı bağlantıları sayesinde 2008 yılında LİONS AJANS ve LİONS YAPIM’ı kurdu. Ramazan Durmuş 2008’den bu yana LİONS AJANS ve LİONS YAPIM Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Web Design Ramazan DURMUŞ